У чому причина реалізації списаного фонду Державного резерву через віртуальну майданчик Прозорро.Продажі?

Державний резерв — спеціально створене відомство, яке юридично закріплено Постановою Кабінету Міністрів України в 1991 році. У той же період був затверджений вичерпний перелік і обсяг продукції, що повинна в обов’язковому порядку бути включена до фонду матеріального резерву країни. Сучасне державне агентство на території держави функціонує відповідно до норм Положення №517, розробленого в 2014 році. З цього часу структура знаходиться в зоні відповідальності місцевих органів самоврядування.

У 2020 році контроль за роботою покладено на Кабінет Міністрів України — Міністерство розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства. До основних завдань Держрезерву прийнято відносити розробку державної політики в сфері формування і виконання матеріального резерву. З початку 2015 року в компанії було ініційовано безліч важливих реформ. Новому правлінню вдалося досягти максимальної ефективності в роботі відомства, тим самим реорганізувавши весь процес ведення господарської діяльності в Держреєстрі.

Центральний офіс державного відомства функціонує в Києві, а сумарна кількість офіційних представництв перевищує 40 підприємств і знаходяться практично в усіх українських регіонах. У їх число входить:

  • 7 накопичувальних складів і холодильного обладнання;
  • близько 6 хлібобулочних комбінатів;
  • 5 хлібних баз;
  • 5 нафтопереробних заводів;
  • 1 науково-дослідних інститутів.

В цілому перелік продукції, яка повинна в обов’язковому порядку перебувати на зберіганні в Державному реєстрі, включає в себе 70 пунктів товарів стратегічного призначення, серед них:

  • продуктові набори;
  • паливно-мастильні матеріали;
  • товари промислового виробництва;
  • набори з мобілізаційного резерву.

Тривалий період Державний резерв офіційно вважався закритою установою, але затверджена нова політика компанії цілеспрямована виключно на надання максимальної відкритості і комунікації з громадськістю. Затверджені зміни відмінно поєднуються з основними принципами функціонування державного підприємства «Прозорро.Продажі» sale.ueex.com.ua/filter/write-off-resources-of-the-government-reserve. З цієї причини реалізація невикористаних активів державного резерву, які на сьогоднішній день підлягають списанню, стане цілком закономірним кінцевим підсумком в плані виконаних реформ.

Процес реалізації невикористовуваних активів Державного резерву через віртуальну майданчик Прозорро.Продажі

Всього за останні кілька років функціонування електронного майданчика sale.ueex.com.ua, яка була розроблена громадськими активістами і фахівцями з різних міністерств, вдалося отримати вигоду в розмірі понад 30 млрд. Гривень. Таких показників не було за весь час незалежності України, що говорить про доцільність використання системи публічних торгів.

Це обумовлено відкритим проведенням аукціонів без використання всіляких шахрайських схем, як це часто траплялося раніше. Відтепер брати активну участь вправі все без винятку фізичні та юридичні особи, які успішно пройшли реєстрацію і змогли отримати доступ до особистого кабінету. При наявності будь-яких питань завжди можна звернутися за допомогою до кваліфікованих фахівців служби підтримки по електронній пошті або зателефонувавши по гарячому номером телефону. Також можна оформити безкоштовну передплату на розсилку системних повідомлень. Це дозволяє бути в курсі останніх подій і не пропустити останні новини і відкриття публічних торгів щодо необхідної категорії.