Аукціон з продажу необробленої деревини

З лютого 2020 року можна брати участь в аукціонах з реалізації необробленої деревини на електронній платформі «Української універсальної біржі» https://sale.uub.com.ua/ru/news/prodazha-drevesyny-na-ploshhadke-ukraynskoj-unyversalqnoj-byrzhy.  Запуск проекту пройшов під заступництвом Міністерства енергетики та захисту навколишнього середовища. Вести продажу планується через спеціалізований ресурс Прозорро. Незважаючи на те, що торги сьогодні проходить і через класичні біржі, ProZorro.Sale використовує в собі сучасні технології, що дозволяють забезпечити максимальний комфорт і зручності.

Прозорий аукціон по реалізації деревини

Відповідно до прийнятого Постановою Кабінету Міністрів від грудня 2019 року, реалізація деревини здійснюється виключно через спеціалізовану платформу Прозорро sale.uub.com.ua. Розроблені правила актуальні для лісокористувачів, в яких встановлено річний дохід не менше 10 млн. Грн. Відповідно до Постанови, аукціон ініціюється для необробленої деревини, яка відповідає кільком ключовим умовам:

  • партія містить не менше 25% від встановленого місячного обсягу виробництва;
  • обсяг лісоматеріалу від 150 куб. м .;
  • стартова ціна — від 200 тис. грн.;
  • прозорий аукціон по реалізації деревини

У торгах можуть брати участь виключно великі лісові господарства. Винятки передбачені в разі потреби задовольнити запити армії, з метою опалення домоволодінь і бюджетних установ, а також для організації безперебійного будівництва (якщо в якості покупця було зареєстровано фізичну особу).

Зверніть увагу: протягом тривалого часу на території України реалізація необробленої деревини проходила по «прихованим» схемами, через що не всі учасники внутрішнього ринку могли задовольнити свої запити в повному обсязі. На сьогоднішній день за допомогою Української універсальної біржі всі бажаючі можуть стати учасниками аукціону і не тільки дізнатися вичерпні відомості про торгах, а й придбати матеріал в достатньому обсязі.

Аукціон з реалізації необробленої деревини

Шляхом організації публічних торгів за допомогою Української універсальної біржі, яка є офіційним партнером Прозорро, є шанс вийти з тіньового ринку та легалізувати процес продажів. Потенційні учасники аукціону можуть зараз пройти нескладну процедуру реєстрації, щоб зробити свою ставку. Відповідно до розроблених правил, взяти участь в тендері мають право:

  • компанії, зареєстровані на території України;
  • підприємства та організації, які здійснюють діяльність на території інших держав;
  • окремі приватні підприємці, чия діяльність здійснюється відповідно до номами українського законодавства.

На офіційному ресурсі здійснює роботу цілодобова служба підтримки. Весь персонал регулярно проходить курси підвищення кваліфікації, тому в будь-який момент можна отримати вичерпну інформацію по питаннях, що цікавлять. Примітно, але допомога може нести за собою не тільки інформаційний, а й юридичний, технічний характер. Для формування запиту досить скористатися зазначеними на офіційному ресурсі контактними даними.

На сайті Української універсальної біржі розміщений спеціалізований фільтр. З його допомогою можна в кілька кліків знайти потрібний слот, щоб прийняти в ньому участь. При бажанні можна оформити безкоштовну передплату на розсилку системних повідомлень. Це дозволить завжди залишатися в курсі останніх подій і не пропустити вигідний аукціон. Системні повідомлення регулярно приходять на зазначену при реєстрації електронну пошту.