Асоціація «Біржові та електронні майданчики»: поняття та переваги

Асоціація «Біржові та електронні майданчики» є некомерційною громадською організацією, що приймає до себе приватні підприємства, діяльність яких пов’язана з наданням біржових послуг, а також інші структури. Ця організація працює на основі правил, що прописані у внутрішній документації, а також її діяльність ведеться у відповідності до вимог діючого українського законодавства. В цій асоціації вже є багато учасників, серед яких є і ЕТМ – електронні торгівельні платформи.

Вони були акредитовані системою Прозорро.Продажі для реалізації державного та комунального майна. Прикладом державного майна, що продається на таких ЕТМ, є деревина. На цьому сайті https://aeaep.com.ua/information/prodazh-lisu-kruhliaka-v-ukraini-na-prozorykh-onlajn-auktsionakh/ заходиться досить багато цікавої інформації щодо продажу лісоматеріалів через електронні торги.

Особливості асоціації та її переваги

Її головною задачею, як і у випадку з системою Прозорро.Продажі, є забезпечення прозорості біржового ринку в Україні. Участь в цій організації дає її учасникам відразу декілька переваг:

  1. вони можуть в будь-який час отримати необхідну їм інформацію, що допоможе ефективніше вести свою діяльність;
  2. вони можуть отримати правову допомогу;
  3. їх інтереси та права будуть захищені;
  4. у них появиться багато нових можливостей, яких не було раніше;
  5. вони можуть підвищити ефективність своєї діяльності.

Чому виникла асоціація  та на що вона вплинула

Її виникненню посприяло налагодження ділових відносин між учасниками ринку. Ці відносини потрібно було зробити більш прозорими та відкритими. Також асоціація допомогла в розробці нормативно-правових документів та законодавчих актів, що регулюють електронну біржову діяльність. Крім цього, ця організація відіграє важливу роль в подальшому розвитку цього ринкового сегменту.

Головна ціль, з якою була створена асоціація «Біржові та електронні майданчики» — це забезпечення відкритості біржового ринку. Бізнес в Україні повинен вестися прозоро. Державні закупівлі повинні здійснюватися публічно та відкрито, як і продаж державного майна. Для того, щоб стати членом цієї асоціації, юридична особа повинна надати певні документи та сплатити членський внесок. Серед цих документів обов’язково повинна бути заява на вступ в асоціацію, а також витяг та виписка з державного реєстру юридичних осіб (копії цих документів).